X ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola

W tym roku obchodziliśmy Dni Bezpiecznych Przedszkoli w dniach 29.05.2023 -31.05.2023 pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, ponieważ już od godziny 6.30 wspólnie z lokalną Policją zorganizowaliśmy akcję fotelik pod hasłem: „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku”. Następnie odwidził nasze przedszkole zaprzyjaźniony Pan Policjant, który przypomniał nam zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżył nam zasady poruszania się przez przejazd kolejowy. Kolejnym ważnym punktem był przemarsz ulicami naszego miasta połączony z rozdawaniem przechodniom oraz zaprzyjaźnionym instytucjom, sentencji związanych z bezpieczeństwem zamieszczonych na znakach.

We wtorek odzwiedzili nas zaprzyjaźnieni strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasionej, którzy przeprowadzili krótką pogadankę z dziećmi na temat ich pracy oraz zaprezentowali wóz strażacki. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą wozu strażackiego, co wywołało nie małe emocje wśród małych miłośników tego zawodu. Stażacy przeprowadzili dla nas również próbną ewakuację, która przypomniała nam, jak należy się zachować w takiej sytuacji.

Trzeciego dnia było bardzo kolorowo oraz zdrowo we wczesnych godzinach porannych nasz przedszkolny plac zabaw zamienił się w kolorowy i odświętnie ustrojony ogród, a to wszystko dlatego, że popołudniu spotkaliśmy się wszyscy na naszym Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Rodziny. Tego dnia o godzinie 10:00 odśpiewaliśmy również hymn Bezpiecznych Przedszkoli.

Podczas Festynu Rodzinnego dzieci zaprezentowały repertuar przygotowany z okazji Dnia Mamy i Taty, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze oraz zatańczyły. Zostały również wręczone nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie fotograficzno - literackim pt. "Jak aktywnie i bezpiecznie spędzam czas z moją Rodziną". Dzieci wraz z Rodzicami wzięli również udział w biegu pod hasłem: " Sprintem do maratonu" pod patronatem Bliżej Przedszkola.

Rodzice ze swoimi pociechami brali udział w konkurencji przeciągania liny, skakaniu w workach i tp. Panie malowały chętnym dzieciom twarze. Mieliśmy również okazje degustacji zdrowego jedzenia w postaci: kolorowych kanapek, warzyw z dipami, koktajli owocowo - warzywnych, a także przepysznych sałatek przygotowanych przez Rodziców.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za ogromne zaangażowanie, pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz wspaniałą zabawę.

Data dodania: 2023-06-01 12:28:54
Data edycji: 2023-06-01 12:58:35