WITAMY W OPTYMISTYCZNEJ TĘCZOWEJ PIĄTCE ! ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ NASZEGO PRZEDSZKOLA ! TO TUTAJ WSPIERAMY RODZICÓW W WYCHOWANIU OPTYMISTYCZNYCH, RADOSNYCH DZIECI !
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Optymistyczne sukcesy!

Optymistyczne sukcesy!

„HERB OPTYMIZMU”

DLA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 5 "TĘCZOWA PIĄTKA" w Zdzieszowicach

W dniach 19 – 21 marzec 2017 r. nasze Przedszkole jako jedyne przedszkole w gminie Zdzieszowice, po raz dziesiąty uczestniczyło w Ogólnopolskiej Konferencji praktyków „Akademia Ekspertów” podczas XVI Zjazdu Optymistycznych Przedszkoli z całej Polski pod tytułem „Poznaj wartość Optymizmu”. 

Podczas trzydniowego swoistego festiwalu optymistycznych historii przedstawionych przez uczestników Zjazdu, rozważano również kwestie aktualnych problemów edukacji przedszkolnej.

Były to między innymi pomysły przeprowadzanych innowacji w optymistycznych przedszkolach, wykład prof. Wandy Papugowej na temat wprowadzania dziecka w świat wartości, Model Monitorowania Podstawy Programowej i Programu Wychowania Przedszkolnego w Plano-Dzienniku, innowacyjnym narzędziu przedstawionym przez Annę Brzenczek oraz Nowa Podstawa Programowa omówiona przez autorkę programu Optymistyczne Przedszkole Mirellę Nawrot.

Ciekawym tematem był też wykład Natalii Gumińskiej pt; Budowanie pozytywnej relacji z dzieckiem z autyzmem. 

Jednak najprzyjemniejszym akcentem dla naszego przedszkola była Uroczysta Gala Optymizmu, podczas której nasze optymistyczne działania, aktywność i wytrwałość w realizacji programu zostały nagrodzone prestiżowym CERTYFIKATEM DOSKONAŁOŚCI „Herbem Optymizmu” jako jedno z czterech nagrodzonych przedszkoli oraz CERTYFIKATEM SIECI UCZĄCYCH SIĘ PRZEDSZKOLI „SUPEŁ” dla kadry pedagogicznej, a pani Dyrektor przedszkola Ilona Grolik wyróżniona została nagrodą „PERŁA OPTYMIZMU” przyznawaną przez Rektorat Pereł Optymizmu, zasłużonych liderów Optymistycznych Przedszkoli. Jest to już druga Perła Optymizmu dla naszego przedszkola, pierwszą otrzymała była emerytowana dyrektor przedszkola Zofia Węglarska.

Publiczne Przedszkole nr 5 od 2008 roku realizuje program OP, a w styczniu 2010 r. otrzymało Certyfikat Optymistycznego Przedszkola po zrealizowaniu podstawowych założeń zawartych w jego treści. Przez kolejne lata realizowaliśmy wiele projektów i innowacji związanych z programem, które były integralną częścią naszej corocznej Koncepcji Pracy Przedszkola.

Wszystkie były oparte na podstawowych założeniach programu, a mianowicie: dostrzeganie i wzmacnianie sukcesu każdego wychowanka, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, uczenie dziecka bycia aktywnym, twórczym, pogodnym i zaradnym. 


Co daje dzieciom udział w ogólnopolskim programie „Optymistyczne Przedszkole” ?


Poprzez realizację programu celem stało się rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty oraz takie wychowanie dzieci, aby przejawiały one zachowania i działania konstruktywne, życzliwe i przyjazne dla innych ludzi, altruistyczne w stosunkach zbiorowych i zespołowych.

Ważne jest też by dzieci były zgodne, chętne do pomocy i współpracy, tolerancyjne, by kochały to, co jest naprawdę cenne i godne kochania, były wrażliwe na krzywdę ludzką i niesprawiedliwość, zaangażowane we wszystko to, co może maksymalizować szczęście każdego człowieka.

Rzeczywistość, której doświadczały i przeżywały przez 4 lata wychowania przedszkolnego pozwoli kiedyś im wejść w świat ludzi dorosłych z ,,podniesioną głową”.


Nasze dzieci będą nowym pokoleniem – pokoleniem OPTYMISTÓW!!!

 


Opracowała: Ilona Grolik 

Data dodania: 2018-09-28 11:50:21
Data edycji: 2024-01-19 21:46:26
Ilość wyświetleń: 1411
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej