WITAMY W OPTYMISTYCZNEJ TĘCZOWEJ PIĄTCE ! ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ NASZEGO PRZEDSZKOLA ! TO TUTAJ WSPIERAMY RODZICÓW W WYCHOWANIU OPTYMISTYCZNYCH, RADOSNYCH DZIECI !
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom

 

 

Zachęcamy do odwiedzania strony Polskiego Radia Dzieciom, gdzie można znależć bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne.              Muzyka, podróże, edukacja czy bajki to tylko część kategorii, w których odnajdujemy poszczególne audycje. Tematy katalogów zilustrowane               są pięknymi, ruchomymi grafikami. Takie rozwiązanie ma rozbudzić spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy zaś dorosłym ułatwić dotarcie po poszukiwanych treści.

 

 

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do dorosłych do osób dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.

Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

 

Przewodnikami w poruszaniu się po stronie są pięknie zilustrowane zwierzęta, które swoim wyglądem pokazują jaka tematyka znajduje się w danym miejscu. Dla przykładu sowa czytająca książkę podpowie, że tu można posłuchać bajek, zaś zając siedzący w pucharze, podpowiada, że to miejsce jest zarezerwowane dla konkursów z nagrodami. Obok hipopotama znajdziecie galerie zdjęć i video.

 

 

 

 

https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom    

 

 

Data dodania: 2019-09-29 18:19:29
Data edycji: 2024-01-19 20:53:38
Ilość wyświetleń: 1287
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej