Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Resetowanie ustawień

Opis projektu

W 2023 roku podczas XXI Kongresu Optymistycznych Przedszkoli "Królestwo Dzieci" nasze przedszkole otrzymało licencję na Ogólnopolski Program Królestwo Dzieci. Odtąd nasze przedszkole realizuje swoje zadania w nowej odsłonie. W Królestwie Dzieci każdy może odnaleźć swoją drogę do szczęścia. Nie ma przecież nic bardziej cennego jak radość szczęśliwych dzieci, mających wokół siebie mądrych i wspierających dorosłych.

W pracy z dziećmi wykorzystujemy elementy różnych, sprawdzonych i skutecznych metod. Wybieramy takie, które są dla dzieci atrakcyjne, sprawiają im radość, wspierają ich aktywność, samodzielność, motywują do działania, uczą myślenia i pozwalają odnosić sukcesy. Dlatego też w codziennej pracy stosujemy:

• elementy pedagogiki zabawy;
  • dziecięcą matematykę Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej; - ruch rozwijający Weroniki Sherborne;
  • metodę improwizacji ruchowej Rudolfa Labana;
  • metodę aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss;
  • muzykoterapię i wiele innych.

Duży nacisk kładziemy na dobre przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole.

Data dodania: 2017-01-12 21:26:19
Data edycji: 2024-01-30 18:43:13