WITAMY W OPTYMISTYCZNEJ TĘCZOWEJ PIĄTCE ! ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ NASZEGO PRZEDSZKOLA ! TO TUTAJ WSPIERAMY RODZICÓW W WYCHOWANIU OPTYMISTYCZNYCH, RADOSNYCH DZIECI !
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Nasza nazwa

Nasza nazwa

Nasza nazwa „ TĘCZOWA PIĄTKA” dla naszego przedszkola jest efektem prawie 10 letniej realizacji programu wychowawczo – edukacyjnego „Optymistyczne Przedszkole”

(autorstwa pani Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot)

 

Wartości i cele tego programu doprowadziły nas do wielu sukcesów i nagród, zaczynając od Certyfikatu Optymistycznego Przedszkola przez Managera i Perłę Optymizmu dla Pani Zosi do ostatnich Certyfikatów Przedszkola Dobrych Praktyk, Przedszkola Sieci Uczących się Przedszkoli „SUPEŁ” oraz Certyfikatu Doskonałości „ Herbu Optymistycznych Przedszkoli”, który otrzymaliśmy na tegorocznym XVI Ogólnopolskim Zjeździe OP.

 

Bardzo miłą niespodzianką dla mnie podczas tego Zjazdu była nominacja do nagrody Perły Optymizmu. 
Poprzez realizację założeń tego programu oraz projektów edukacyjnych opracowywanych przez Radę Pedagogiczną działalność naszej placówki zyskała swój charakter i tożsamość.

 

Dlatego też z propozycji nazw podanych przez dzieci, rodziców i personel przedszkola w wyniku głosowania wybrano „TĘCZOWĄ PIĄTKĘ”, z czego bardzo się cieszymy gdyż: TĘCZOWA – znaczy OPTYMISTYCZNA, a PIĄTKA to właśnie My. 


Tęcza jest symbolem programu, ponieważ treści w nim zawarte zamieszczone są w siedmiu teczkach właśnie      w kolorach tęczy.  Idąc za myślą Jeana Etienne Chaponniere: 


„Optymizm jest prawdziwym kamieniem filozoficznym,
który zmienia w złoto wszystko, czego dotknie.”

 


Mamy nadzieję, że pomagając rodzicom w wychowaniu optymistycznego dziecka przyczynimy się                        do zaszczepienia w społeczeństwie szeroko rozumianej OPTYMISTYCZNEJ WIZJI PRZYSZŁOŚCI.
 Przesłanie autorki programu Mireli Nawrot,

Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „PARTNER”
ul. 3 Maja 48/5, 41-800 Zabrze
Zabrze, 01. czerwca 2017


Szanowna Pani Dyrektor 
Ilona Grolik
Przedszkole Publiczne nr 5
W Zdzieszowicach


Witam serdecznie Szanowną Panią Dyrektor,
Radę Pedagogiczną, Dzieci, Rodziców, 
całą społeczność przedszkolną i Gości zaproszonych

Mam ogromną satysfakcję złożyć na ręce Pani dyrektor Ilony Grolik i Rady Pedagogicznej przedszkola gratulacje z powodu nadania imienia : 
„TĘCZOWA PIĄTKA’’ dla placówki.
Dzisiejsze święto społeczności przedszkolnej to uwieńczenie wielu lat bardzo aktywnej działalności wszystkich nauczycieli, pracowników, dyrekcji, dzieci i rodziców.

Gratuluję nieprzerwanego działania i pracy na rzecz dzieci, gratuluję tym wszystkim osobom, które przez lata potrafiły swymi talentami, zaangażowaniem, profesjonalizmem i twórczym trudem budować wysoką rangę przedszkola w środowisku lokalnym, za co należą im się wielkie słowa uznania i wdzięczność.

Życzę Pani Dyrektor wielu kolejnych owocnych lat pracy, by fakt ROZWOJU ,,TĘCZOWEJ PIĄTKI’’ mobilizował do podejmowania działań procentujących satysfakcjonującymi osiągnięciami. Nauczycielom życzę, aby podjęte wielkie dzieło WSPÓLNYCH DZIAŁAŃ przysparzało im dumy. 


Z wyrazami głębokiego uznania -
Mirela Nawrot
Dyrektor Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego PARTNER
Autorka Programu „PARTNERSKIE PRZEDSZKOLE, OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE”

Data dodania: 2018-09-28 11:50:50
Data edycji: 2024-01-19 21:44:52
Ilość wyświetleń: 1470
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej