Światowy Dzień Wody

Dzięki wodzie wszystko żyje,
każdy ją na świecie pije,
mały kwiatek, wielkie drzewo,
które rośnie, aż pod niebo….

Dzisiaj nasza sala na chwilę zamieniła się w małe laboratorium, a Serduszka w prawdziwych odkrywców. Dzieci od urodzenia w swej naturze są ciekawe świata i każdego dnia odkrywają i eksperymentują. Tak też było dziś, a tematem naszych doświadczeń była woda. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważna dla nas wszystkich jest woda, która jest niezbędna w codziennym życiu. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Podczas doświadczeń dzieci zmieniały kolor wody, dodawały różne składniki, których efektem były kolorowe wodne wulkany czy podwodny wulkan. Serduszka mogły same się przekonać, co się stanie, gdy włożymy dłoń do wody, przez warstwę cynamonu. Wspólnie również wykonaliśmy eksperyment Lampa Lava oraz Zaczarowane jajko. Nasze dzisiejsze eksperymentowanie było dobra okazją do rozwijania kreatywności, spostrzegawczości a także wytrwałości, a przede wszystkim przypomnienie dzieciom, że wodę należy szanować i oszczędzać.

Data dodania: 2024-03-22 17:59:49
Data edycji: 2024-03-22 18:49:24