Spotkanie ze strażakiem

Zbliżający się długi weekend majowy jest dobrą okazją do tego aby przypomnieć o zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać przebywając zarówno w domu jak i poza nim. Dziś temat ten przybliżył nam Pan Grzegorz, który na co dzień pracuje w Zakładowej Straży Pożarnej w Zakładach Koksowniczych. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć jak wygląda pełny strój strażacki oraz poznały nazwy jego poszczególnych elementów. Dzieci dowiedziały się czym jest czujnik bezruchu, do czego służy prądnica oraz jak długi jest wąż strażacki. Pan Grzegorz przypomniał dzieciom numer straży pożarnej, wyjaśnił czym zajmuje się dyspozytor, oraz jakich informacji należy udzielić dzwoniąc pod numer alarmowy. Na koniec każdy został poczęstowany cukierkiem oraz otrzymał pamiątkową smycz. Zapraszamy do fotorelacji z tego spotkania.

Data dodania: 2023-04-25 14:29:24
Data edycji: 2023-04-25 14:38:41