Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna, czyli tor przeszkód wykonany z różnego rodzaju faktur i elementów między innymi: twardych, miękkich, delikatnych czy chropowatych. Jej głównym zadaniem jest dostarczenie dziecku różnorodnych bodźców, jak również pobudzenie percepcji wzrokowo – ruchowej i kształtowanie właściwej reakcji na dotyk. Dzieci, które przechodzą przez ścieżkę bosymi stopami lub dotykają dłońmi jej poszczególnych elementów ćwiczą sprawność motoryczną, równowagę, koordynację ruchową, percepcję wzrokową oraz planowanie ruchu. Ścieżka jest także doskonałym pomysłem na świetną zabawę z dzieckiem oraz ciekawe spędzanie wspólnego czasu.

Data dodania: 2023-09-27 09:50:41
Data edycji: 2023-09-27 09:56:47