Przygotowanie do zimy , przetwory owocowo-warzywne

Ostatni tydzień przebiegał pod hasłem przygotowanie ludzi do zimy czyli spiżarnia i przetwory które możemy zrobić z owoców i warzyw.Dzieci klasyfikowaly  owoce i warzywa do odpowiednich zbiorów według wielkości jak również kształtu . Mówiliśmy o możliwości ich przetworzenia w rożnej formie: mrożone, suszone, kiszone, pasteryzowane, gotowane w sloikach jako dżemy , konfitury , powidła, kiszonki, sałatki itp.Misiaczki miały również możliwość samodzielnego wykonania i łączenia owoców i warzyw czyli sałatka marchewkowe jabłuszkowa.Misiaczki spożywały pyszna witaminkowa sąlatke przy piosenkach "Witaminki, witaminki" oraz "Na marchewki urodziny "

Data dodania: 2023-10-27 12:19:11
Data edycji: 2023-10-27 14:32:38