POCZTA

Grupa Serduszek w tym tygodniu poznawała zasady działania poczty, omawiała charakter pracy listonosza oraz drogę listu - od nadawcy do adresata. Podejmując różne aktywności przedszkolaki m.in. projektowały własne znaczki pocztowe, poznawały zasady poprawnego adresowania i wypełniania kartek pocztowych, przyglądały się różnym formom, rodzajom i wielkościom listów. Dzieci uczestniczyły także w zabawie ruchowej Listy jak liście oraz oglądały fragment serialu animowanego Listonosz Pat, określając zadania i obowiązki pocztowca.

W ramach usystematyzowania i podsumowania zdobytej wiedzy, w poniedziałek, 27 listopada br. przedszkolaki udały się na pocztę , gdzie osobiście mogły przyglądnąć się pracy w tym wyjątkowym miejscu oraz dokładnie poznać niezbędne elementy służące do nadawania, przechowywania, transportowania i dostarczania listów czy przesyłek. Dzieci dowiedziały się także na czym polega różnica pomiędzy listonoszem a doręczycielem, czym zajmuje się kurier oraz do czego służą różnej wielkości kartonowe pudełka czy wagi.

Data dodania: 2023-11-30 12:23:06
Data edycji: 2023-11-30 12:25:11