''KLIMAT DLA MŁODYCH''- projekt ekologiczny

W tym tygodniu realizowaliśmy projekt edukacyjny "Klimat dla Młodych", którego celem jest kształtowanie świadomości w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie dzieci, do podejmowania aktywności w tym obszarze. Wszyscy możemy przyczynić się swoim działaniem do tworzenia bezpiecznego klimatu dla młodych. . W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak dbać o środowisko, jak segregować odpady oraz co to jest smog. Lekcja „Młody ekolog” była dla dzieci fascynującą podróżą do świata ekologii. Przedszkolaki  na zajęciach dowiedziały się jak dbać o środowisko, czym jest ekologia, recykling i jak walczyć ze smogiem poprzez obejrzenie filmu edukacyjnego. W tych wyjątkowym dniu nasza grupa „Serduszka”  w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola.

Akcja odbywała się sprawnie, z wielką energią  i zapałem do działania.  Jesteśmy dumni z naszych Przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w projekcie „Klimat dla Młodych” zaowocują w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Data dodania: 2023-06-28 13:12:22
Data edycji: 2023-06-28 13:18:51