Jesień w Serduszkach

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. W sali Serduszek powstał Kącik Przyrody, który został wzbogacony o dary jesieni, co tworzy doskonały warsztat do wielozmysłowego poznawania i wzbogacania wiedzy o jesieni. Również korzystając z pięknej, słonecznej pogody, Seduszka wybrały się na spacer do pobliskiego lasu oraz w okolice, w poszukiwaniu Pani Jesieni i jej skarbów, oraz przypomnieniem zasad bezpiecznego poruszania się poza okolicami przedszkola oraz jak należy prawidłowo przechodzić przez ulicę.  Podczas spaceru dzieci obserwowały zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, poznawały nazwy drzew, uczyły się rozpoznawać ich liście oraz zbierały również ich owoce m.in. kasztany, szyszki, żołędzie i ich czapeczki. Uczyły się również rozpoznawać rodzaje grzybów, które są jadalne, a które nie. Taki spacer to również doskonała lekcja przyrody. Ponadto pozwala na zacieśnienie więzi między przedszkolakami, a także daje wiele chwil radosnej zabawy. Jesień to również magiczna pora roku, która inspiruje małych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac plastycznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Data dodania: 2023-10-24 17:53:02
Data edycji: 2023-10-24 18:08:15