FERIE ZIMOWE

Kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

· Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych.

· Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody

· Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

· Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa.

· Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

· Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych, w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Pamiętajmy też, by doczepić do rękawa lub plecaka elementy odblaskowy.

· Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy o nich osobę dorosłą.

Data dodania: 2024-01-12 14:47:30
Data edycji: 2024-01-12 14:50:39