Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, ponieważ jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Jest to okazja, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

Dziś "Nutki" wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrały się w bajkowe stroje, które zaprezentowały na czerwonym dywanie. Uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz ruchowych.

Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem.

Data dodania: 2023-11-06 13:52:41
Data edycji: 2023-11-06 14:37:32