Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Resetowanie ustawień

Dzień Kropki u Sówek.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Tak w skrócie o tym jaka jest idea dnia kropki. A skąd się wzięło? Otóż, Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Nam także przypadło do gustu to nietypowe święto, gdyż to doskonała zachęta do rozwijania kreatywności.

Data dodania: 2023-09-15 15:43:40
Data edycji: 2023-09-15 16:03:27